Crohn ve Ülseratif Kolit, İBS (İrritabl Bağırsak Sendromu) Tedavileri

Lökoferez nedir?

Lökoferez; beyaz kan hücrelerinizin (lökosit/alyuvar) damar yolu ile toplandığı işleme verilen isimdir.
Lökoferez sırasında bir kolunuzdan kan alınır. Alınan kan özel bir cihaza gönderilir. Kanınız bu cihazdan geçerken kök hücreler ayrıştırılır ve farklı bir yerde toplanır. Kök hücrelerden ayrıştırılan kanınız size diğer kolunuzdan geri verilir.
Eğer kollarınız damar yolu açılması için uygun değilse “santral venözkatater” takılması söz konusu olabilir.( Santral venözkatater; lokal anestezi altında büyük damarlara yerleştirilen biraz daha geniş çaplı bir borucuktur)
Lökoferez sırasında yatar pozisyonda olmanız gerekmektedir. İşlem ortalama 4-6  saat sürebilmektedir. Yeterli kök hücre toplanabilmesi için lökoferez işleminin bazen 2-3 kez (her gün 1 kez yapılmak üzere) uygulanması gerekebilmektedir.

Crohn , Ülseratif Kolit ve İBS Hastalığında Yeni Uygulanan ve Araştırma Hastanelerinde Kolayca Yapılabilen Bu İşlem Sayesinde Vücudun Savunma Hücrelerinin Bağırsakları Düşman Olarak Görmesinden Kaynaklı Bağırsağa Saldırması Sonucu Oluşan Bu Kronik Rahatsızlıkta Sorunlu Olan Savunma Hücreleri Vücuttan LÖKOFEREZ 

Adlı Tedavi Yöntemi İle Vücuttan Uzaklaştırılarak %70’e Varan Başarı Sonucuna Ulaşılmaktadır
Ücretsiz Yardım ve Destek İçin
0850 255 0 243 Numaralı Hattımızdan Bize Ulaşarak Ne Yapmanız Gerektiği Hakkında Bizlerden Destek Alabilirsiniz..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir