Skip to main content
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Düzenleniyor..!

Sabit

Elon Musk, Mars'a Gidiş Tarihini Açıkladı..!

SpaceX Kurucusu Elon Musk, Mars'a Gidecek İlk Gemiyi İnşa Etmeye Başladıklarını Açıkladı..!

Konuyu Görüntüle 12.03.2018
Sabit

Hubble, Perse Takımyıldızı'ndaki 'kalıntı galaksiyi' görüntüledi.

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu, Samanyolu Galaksisi yakınında bir 'kalıntı galaksi' görüntüledi...

Konuyu Görüntüle 12.03.2018

2017'de Dünyayı Değiştiren Teknoloji Trendleri

18
40
0
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[-]
Etiketler
2017 de dünyayı değiştiren teknoloji trendleri

2017'de Dünyayı Değiştiren Teknoloji Trendleri
#1
Son Düzenleme: 13-03-2018, Saat: 17:10, Düzenleyen: Administrator.
                m2ZVRy.jpg 
1- DRONE'LAR VE YARDIMCI ROBOTLAR 
Hayatımıza yaklaşık 11 yıl önce oyuncak olarak giren ve sonrasında hobi haricinde ticari kullanımı fark edilen drone, 2017’nin yıldızı oldu. Amazon’un teslimatları drone’larıyla yapacağını duyurması, pek çok şirketi bu konuda yüreklendirdi. Yapılan testler de olumlu sonuçlar verdi. Kargo şirketleri de drone’la teslimat için kolları sıvadı. Profesyonel olarak film çekimlerinde ve askeri amaçlı da kullanımı artan drone için pek çok ülke hukuki düzenlemeye gidiyor. Drone’ların yerde giden tekerlekli versiyonları da geliştirildi. Kısa mesafede teslimat için kullanımı düşünülen robotlar, kişisel yardımcı olarak da kullanılabilecek. Evlerde sesli iletişimle çalışan, ev eşyalarını kontrol etmeye ve bilgi almaya yarayan asistan robotlar markalar için yeni pazarlama fırsatları yaratarak 2017’nin en çok konuşulacak teknoloji trendleri arasındadır.

                                dOE6DV.jpg

2- ESNEK EKRANLAR
Yine son birkaç yıldır üzerine çokça konuşulan teknolojik konulardan biri de bükülebilir ekranlar. Sony, LG ve Samsung’un bu konuda somut pek çok çalışması bulunuyor. 2017’de esnek ekranlı ürünler piyasada boy gösterdi. Çoğu elektronik cihazında kullanımı mümkün görünen esnek ekranlar özellikle cep telefonları, tabletler, e-kitap okuyucuları ve diğer benzer tüketici elektroniği ürünlerinde uygulanabilecek. Bükülebilen arabirimler sayesinde telefon veya tableti kıvırarak çantaya veya cebe koymak mümkün. Esnek ekranlar, yeni satış ve pazarlama modellerini yaratmak adına markalar için önemli fırsatlar yaratacaktır. 
 
                                   1J09Wj.jpg       

3- ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK VE SANAL GERÇEKLİK
Geçtiğimiz yılın en çok konuluşan teknolojik konularından biri şüphesiz Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) ile Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) oldu. Eğitim ve eğlence alanlarında hızlıca yaygınlaşan bu iki teknolojinin ticari ve sosyal alanda katkıları da oldu. 2017’de, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik alanlarında şirketlerin önemli yatırımlarına ve şaşırtıcı uygulamalara tanık olacak. Markaların bu iki teknolojiye şimdiden yoğun ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Dijital pazarlama konusunda son derece çarpıcı uygulamaları 2018 yılında da sıklıkla göreceğiz.

-Hürriyet Haber
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi